„Czyste powietrze wokół nas”

W ramach cyklicznej współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczna w Kłodzku w naszym przedszkolu jest realizowany program ” Czyste powietrze wokół nas”, w którym biorą udział dzieci ze starszych grup. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą rodzajów dymu, ich źródła, zwiększyły świadomość na temat szkodliwości dymu papierosowego, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach oraz jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy. Dzieci poznały również bohatera Dinusia, rysując jego portret. Bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, które są przydatne i potrzebne, dostosowane do ich możliwości poznawczych . Na konkurs plastyczny. ,, Czyste powietrze wokół nas ” wpłynęła jedna praca Tomusia Banaszewskiego, który jest zwycięzcą. Ogromne brawa👏👏👏 i gratulacje.