O Przedszkolu

Przedszkole posiada AKT ZAŁOŻYCIELSKI- z dnia 1 lutego 1992 r. Otrzymało wówczas nazwę Przedszkole Publiczne z Grupą Żłobkową w Dusznikach-Zdroju, a 01.09.2016 r. zmieniło ją na Przedszkole w Dusznikach-Zdroju.

Do obwodu przedszkola należą: Duszniki Zdrój, Osada Zieleniec, Osada Podgórze.

NASZE PRZEDSZKOLE

• Organem prowadzącym jest Urząd Miasta w Dusznikach Zdroju
  • Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty we Wrocławiu- Delegatura w Wałbrzychu
  • Dyrektorem przedszkola od 1 września 2023 r. jest mgr Zuzanna Kwiatkowska.

Przedszkole zlokalizowane jest wśród starych zabudowań w centrum miasta i wyróżnia się nowoczesną budowlą z końca lat 80-tych. W jednopiętrowym nowoczesnym, dużym budynku znajdują się wielofunkcyjne, duże, jasne sale. Warunki lokalowe zapewniają realizację zadań statutowych przedszkola i grupy żłobkowej. Przedszkole posiada bogatą bazę środków dydaktycznych, która jest wykorzystywana do realizacji zarówno podstawy programowej jak i zadań statutowych.

Na parterze: sala gimnastyczna z biblioteką, szatnia z monitoringiem, duża sala zabaw dla grupy 6 latków, sala zabaw dla grupy 5-6 latków, mała sala dla grupy żłobkowej, sypialnia grupy żłobkowej, biuro dyrektora, kuchnia, magazyny, szatnia i stołówka dla personelu.
Na piętrze: szatnia, duża sala zabaw dla dzieci 3-letnich, duża sala zabaw dla dzieci 4-letnich, mała sala zabaw dla dzieci 5-letnich, biuro księgowej, kuchnia ,magazyny, sala rekreacyjna wyodrębniona z korytarza. Korytarze stanowią duże przestrzenne hole.

Teren wokół przedszkola otoczony jest funkcjonalnym, dużym ogrodem, zabezpieczony ogrodzeniem i żywopłotem. Teren ogrodu jest zadrzewiony i pokryty trawą- od wiosny do jesieni stanowi zieloną oazę w centrum miasta i bezpieczne miejsce zabaw ruchowych dzieci na świeżym powietrzu gdyż znajduje się duży plac zabaw wyposażony w nowoczesny, drewniany oraz plastikowy sprzęt, zjeżdżalnie, piaskownice, drabinki, huśtawki.

Do przedszkola uczęszcza ponad 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które podzielone są na 5 grup wiekowych:

• GRUPA I – 3- LATKI Nazwa grupy: „KRASNALE”
  • GRUPA II – 4-LATKI Nazwa grupy: „ZAJĄCZKI”
  • GRUPA III – 5-LATKI Nazwa grupy: ” ELFIKI”
  • GRUPA IV – 5-6-LATKI Nazwa grupy: „BIEDRONKI”
  • GRUPA V – 6-LATKI Nazwa grupy: ” SMERFY”

W naszym przedszkolu wiemy jak ważna jest dla Ciebie edukacja i rozwój Twojego dziecka. Dlatego zapewniamy mu opiekę w pełni wykształconych i profesjonalnych nauczycielek. Nasz program jest odpowiednio dobrany i przygotowany do rozwoju psychofizycznego dzieci.