15 września 2021 Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki, International Dot Day. Opowiadanie autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność dzieci, młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia.Tego dnia nie tylko nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami, wszystkie zabawy kręciły się w koło kolistych kropek i kropeczek, ćwiczyliśmy na okrągło, malowaliśmy, wylepialiśmy, kolorowaliśmy pomysłowo w kółko większe i mniejsze koła. Nakręcaliśmy się na nasze ulubione piosenki i nasze buziaczki zaokrąglały się ciągle w uśmiechu