Drodzy Rodzice, opiekunowie na naszej stronie i na fb będziemy udostępniać ćwiczenia, zadania, bajki, z których proponujemy korzystać w wolnej chwili.

Gdyby ktoś szukał inspiracji do spędzania wolnego czasu w domu, to postaramy się w tym pomóc 🙂
Rodzicom, których dzieci idą od września do szkoły, proponujemy aby te dzieci szczególnie , w różnych formach zabawowych ćwiczyły kształtowane do tej pory umiejętności.
➡️Pamietajmy, że dzieci uczą się głównie przez ZABAWĘ
➡️Ćwiczenia grafomotoryczne to zarówno gotowe karty pracy ze szlaczkami/literami, z których możemy korzystać jak i kolorowanki, nawlekanie koralików, wydzieranki, zabawy modeliną, plasteliną czy masą solną
➡️ćwiczenia matematyczne – to zabawy w sklep, przeliczanie przedmiotów, pod tym linkiem sporo ciekawych pomysłów : https://mojedziecikreatywnie.pl/…/wspieranie-edukacji-mate…/
➡️ spora grupa naszych Zerówkowiczów świetnie radziła sobie już z czytaniem – w miarę możliwości starajmy się pielęgnować te umiejętność, wystarczy kilka minut dziennie !
➡️ zabawy ruchowe – w tej kategorii wszystkie nasze przedszkolaki są mistrzami ! Na pewno chętnie pobawią się w tory przeszkód, wspólne wymyślanie ćwiczeń porannych. Na youtubie dostępne są znane im piosenki, w których zwinnie pląsają !
A w tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzymy dużo cierpliwości, wytrwałości oraz radości ze wspólnego spędzania czasu !!