„Kreatywne Dni Nietypowe”

Przez cały rok szkolny w grupie Smerfów realizowano Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywne Dni Nietypowe”, który miał na celu naukę przez wprowadzenie innowacyjnych form pracy. Obchodząc różne nietypowe święta rozwijamy u dzieci kreatywność, ale także empatię, szacunek wobec otoczenia, uwrażliwiamy dzieci na różne potrzeby zwierząt a także wzmacniamy w nich samych poczucie własnej wartości. Dzieci mają możliwość otworzyć się na nowe możliwości wyrazu, opanowania stanów emocjonalnych poprzez kreatywne ćwiczenia, poczucie przynależności do grupy, śmiech i dobrą zabawę 🙃🙂.

Projekt podzielony był na 3 moduły:

I WESOŁE DNI NIETYPOWE– moduł ten skupił się na wprowadzeniu radości i zabawy do codziennych zajęć przedszkolnych, pobudzając kreatywność i wyobraźnię.

II JEDZENIOWE DNI NIETYPOWE– moduł ten poświęcony był zdrowemu odżywianiu i kulinarnym ciekawostkom.

III ZWIERZĘCE DNI NIETYPOWE– moduł ten miał na celu rozwijanie empatii i szacunku wobec zwierząt.

SMERFY obchodziły takie dni jak:

Dzień Kropki 🔴, Dzień Jabłka 🍎, Światowy Dzień Zwierząt 🦁🦓, Dzień Uśmiechu 😁, Dzień Zdrowego Śniadania 🍞, Dzień Jeża 🦔, Dzień Misia 🐻, Wigilia 🌠, Dzień Puzzli 🧩, Tłusty Czwartek 🥯, Dzień Dinozaura 🦕, Dzień Kolorowej Skarpetki 🧦, Dzień Wody 💦, Dzień Tęczy 🌈, Dzień Czekolady 🍫, Dzień Pszczół 🐝, Dzień Żółwia 🐢 , Dzień Królika 🐇, Dzień Postaci z Bajek 🧚👸.

Koordynatorki projektu:

Luiza Arent, Karolina Jasińska