Pierwszy Dzień Wiosny

Marzanna to postać związana z wiosennym rytuałem pożegnania zimy i powitania wiosny. Dawniej kukłę podpalano i wrzucano do rzeki aby ta płynęła z prądem do morza i zabrała ze sobą zimę.

Dzieci uwielbiają tę tradycję, która pozwala im na rozwijanie kreatywności, umiejętności manualnych i poznawanie zwyczajów kulturowych.

Nie miej jednak już od jakiegoś czasu, nasze przedszkole tworzy swój własny zwyczaj przyjazny naszej planecie – Ziemi . Dbamy o to aby nie zaśmiecać środowiska .

Tak więc dziś nasze przedszkolaki wraz ze swoimi paniami i pracownikami przedszkola żegnały zimę wspaniałym pochodem, dookoła Dusznickiego rynku w asyście Policji.

Dzieci śpiewały piękne piosenki o wiośnie , przystrojone w kolorowe akcenty wiosenne.