Przedszkolny ogródek sensoryczny

Ponieważ wiosna już nadchodzi dzieci z grupy Elfików postanowiły zadbać o przedszkolny ogródek sensoryczny. Olbrzymia ilość nasion warzyw i ziół a także cebule kwiatowe, które przyniosły przedszkolaki zostały dziś posiane oraz posadzone w grządkach. Dzieci nie zapomniały również o podlewaniu. Teraz pozostaje nam tylko doglądać, dbać i czekać na moment kiedy będziemy mogli kosztować nasze zioła i warzywa oraz wąchać kwiaty , a także obserwować przylatujące do nich owady.

Nasz przedszkolny ogródek sensoryczny, który powstał w ramach projektu „Rosnę zdrowo” pozwala dzieciom na bliższe poznanie i bezpośredni kontakt z przyrodą wpływając w ten sposób na wzbogacenie wiedzy i słownictwa dzieci oraz poznawanie przyrody wszystkimi zmysłami poprzez różnorodne działania, zabawy, eksperymenty i doświadczenia. Prowadzenie w ogrodzie hodowli i obserwacji różnorodnych roślin, pielęgnacja rabaty kwiatowej, uprawianie ziół, warzyw przyczynia się do wzrostu u dzieci odpowiednich zachowań wobec przyrody. Serdecznie dziękujemy GKRPA w Dusznikach-Zdroju za wsparcie naszego projektu.