DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzony jest już w ponad 180 krajach na całym świecie. Z tej okazji 23 lutego nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju, którzy przypomnieli najmłodszym użytkownikom sieci o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić, a także zwrócili uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Przy okazji zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa, a także bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Pod koniec spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia oraz przymierzenia elementów umundurowania, co sprawiło im olbrzymią radość oraz otrzymały słodki poczęstunek!