ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI

” Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci, że 15 mają, kiedy słońce świeci, prawda to święta, to nie bajki, obchodzimy Święto Niezapominajki”. Kolejne nietypowe święto jakie obchodziliśmy w naszym przedszkolu to „Dzień Polskiej Niezapominajki”. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Dla dzieci była to okazja znakomitej zabawy, ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym. Dzieci miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej i plastycznej a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne. Wszystkie grupy przedszkolne i żłobek zasadzily sadzonki wdzięcznych niezapominajek w przedszkolnym ogródku. Powstała piękna rabatka kwiatowa, która pozwoli dzieciom na obserwację wzrostu roślin i czerpania radości z kontaktów z przyrodą.