ELFIKI JADĄ DO KAMIEŃCA

18 czerwca grupa Elfiki odwiedziła Kowalowe Wzgórze w Kamieńcu.🐈‍⬛🫏🐮🐐 Podróż autobusem sprawiła dzieciom dużo frajdy była nie za krótka – można było się zdrzemnąć , ale i nie za długa – nikomu nie zrobiło się niedobrze. Przywitała nas para gospodarzy – którzy oprowadzili nas po swoim przepięknym gospodarstwie, opowiadali o zwierzętach o ich zwyczajach, co lubią , jak powinniśmy się z nimi obchodzić. Widzieliśmy i dotykaliśmy : kurki, kaczki, króliczki, kozy, osiołka i konia.. Następnie Pani gospodyni przeprowadziła Warsztaty : Wszystko o kurze i jajku. 🐣🐤🐓Dzieci same zebrały jajka z których później w pięknych kucharskich strojach przygotowały przepyszne ciasteczka. Na koniec posililiśmy się kiełbaska z wiejskiego ogniska , cały czas towarzyszyła nam para czworonożnych przyjaciół, którzy uatrakcyjniali nam zwiedzanie. Niewiadomo kiedy przy dźwiękach chrupania przepysznych ciasteczek nadjechał autobus. Było ciekawie, edukacyjnie i słonecznie.