KONKURS PLASTYCZNY „Czyste Powietrze Wokół Nas”

W roku szkolnym 2023 / 2024 Nasze Przedszkole przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Jest to jeden z istotnych projektów Narodowego Programu Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy.

Przedsięwzięcie koordynowane jest również przez Państwowy Inspektorat Sanitarny. Partnerami programu na poziomie krajowym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu. Dzięki realizacji tego typu programów edukacyjnych, wśród dzieci kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne. Podsumowaniem realizacji programu jest konkurs plastyczny o tym samym tytule. W tym roku szkolnym w konkursie wziął udział nasz wychowanek z grupy Elfików Tomuś Banaszewski 🙂 W dniu dzisiejszym Przedszkole odwiedziły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kłodzku, które osobiście pogratulowały Tomusiowi i wręczyły mu nagrodę za udział w konkursie. Przedszkole otrzymało dyplom za udział. Wielkie brawa