Budżet Obywatelski na 2023 i 2024 rok

Dzisiaj miało miejsce oficjalne przekazanie materiałów zakupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok dla Przedszkola w Dusznikach-Zdroju 👶👧

👉ramach projektu w każdej z sal Przedszkola oraz Żłobka Publicznego w Dusznikach-Zdroju powstał kącik sensoryczny wyposażony w sprzęt do wszechstronnego rozwoju dzieci.

👉Jest to przestrzeń do ciekawego, bezpiecznego spędzania czasu, ale również wypoczynku. Zakupione zostały sprzęty sensoryczno-manipulacyjne, pufy sensoryczne do relaksu i wyciszenia, foteliki piankowe, pomoce i zabawki dydaktyczne rozwijające i integrujące zmysły.

👉Każda z grup otrzymała wyposażenie atrakcyjne dla danej grupy wiekowej

🤝Przekazanie materiałów miało miejsce przed przygotowanymi Jasełkami, na które przedszkolaki osobiście zaprosiły przedstawicieli Urzędu Miejskiego. Trzeba przyznać, że nasze dzieciaczki bardzo się postarały! 😍

✅To nie koniec zakupów dla naszego przedszkola. Przypomnijmy: zgłoszony projekt do budżetu obywatelskiego na 2024 rok, bezapelacyjnie wygrał w głosowaniu mieszkańców i zostanie już niebawem zrealizowany. W ramach projektu pn. „Terapeutyczny zakątek w przedszkolu i żłobku w Dusznikach-Zdroju” powstanie specjalistyczny gabinet terapeutyczny. Przestrzeń wygospodarowana zostanie z korytarza znajdującego się na 1 piętrze budynku. Remont obejmie postawienie ścianek działowych, położenie paneli, wykonanie pełnej elektryki oraz pomalowanie. W ramach projektu zakupione zostanie wyposażenie stanowiące start do stworzenia profesjonalnego, nowoczesnego gabinetu do terapii, pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolny.