Spektakl „Błękitny pies”

2 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w internetowej transmisji spektaklu pt. „Błękitny Pies”.
Pokaz realizowany jest w ramach bezpłatnego projektu „iTeatr dla Szkół”, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 r. Spektakle odbierane są w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów.

Błękitny Pies to familijny spektakl muzyczny oparty na adaptacji książki Beaty Majchrzak
pt. „Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci” .

Akcja rozgrywa się w dwóch światach: realnym i baśniowym.
Obydwa światy się przenikają, stanowią jeden o drugim.

To historia czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie odnajduje się w społeczności za sprawą swoich ułomności lub choroby. Błękitny Pies, którego spotykają na swojej drodze, pomaga im „odnaleźć się” i zaakceptować. Każde z dzieci odnajduje swojego bohatera na łące, dzięki któremu zacznie wierzyć w siebie, inaczej spojrzy na swój problem.