Biedronki odwiedzają Miejską Bibliotekę Publiczną w Dusznikach-Zdroju

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. Poprzez udział w projektach „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, „Bajki pomagajki czyli o magicznej mocy bajkoterapii” a także codzienne czytanie bajek kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę, wprowadzi w świat fantazji, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

W czwartek 27 kwietnia dzieci z grupy BIEDRONKI , odwiedziły Miejska Bibliotekę Publiczną w Dusznikach-Zdroju.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to dla wielu pierwsza wizyta wśród tylu książek. Panie pracujące w tym „czarodziejskim miejscu” zapoznała maluchy z biblioteką, dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, wysłuchały wiersza J.Tuwima „Lokomotywa” oraz z wielkim zaangażowaniem wykonały zakładki do książek.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i z chęcią powtórzymy je. 😊