„Czyste powietrze wokół nas”

W ramach cyklicznej współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczna w Kłodzku, w naszym przedszkolu jest realizowany program , „Czyste powietrze wokół nas”, w którym biorą udział dzieci ze starszych grup. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego ( bierne palenie) oraz kształtowanie asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi i wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w tych sytuacjach. W trakcie zajęć dzieci wraz z głównym bohaterem Dinkiem, przyjaznym smokiem, poznają różna rodzaje dymów i związane z nimi zagrożenia dla zdrowia pod hasłem „Co dymi co truje, co zdrowie nam marnuje”.