Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia

Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, w tym szczególnym dniu przedszkolnym dominował kolor niebieski.💙

W każdej grupie dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach, zabawach ruchowych i plastycznych.

W ramach obchodów przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu „NIEBIESKIE IGRZYSKA” – to wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo-integracyjnym. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w akcję.