DIETETYK W PRZEDSZKOLU

W tym tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu panią dietetyk Aleksandrę Dwornikowską, specjalistę żywienia. Celem spotkania z dziećmi było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia co z pewnością wpływa na samopoczucie i pozytywne emocje. Pani Ola tłumaczyła dzieciom dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Pani dietetyk w bardzo interesujący sposób omawiała produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny znaleźć się w niewielkich ilościach. Duży nacisk kładła na uświadomienie dzieciom, ile cukru zawierają pozornie ” zdrowe produkty”. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach. Bez żadnego problemu potrafiły na stoliczku podzielić produkty na zdrowe i niezdrowe. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Składamy serdeczne podziękowania Pani Oli za przybycie i przeprowadzenie prelekcji na tak ważne tematy związane z naszym zdrowiem.