Rok św. Edyty Stein – Teresy Benedykty od Krzyża

Decyzją Rady Miasta Duszniki Zdrój, bieżący rok 2022 został ogłoszony Rokiem św. Edyty Stein – Teresy Benedykty od Krzyża. Urodziła się 12 października 1891 r. we Wrocławiu, zmarła 9 sierpnia 1942 r. w Oświęcimiu. W 1912 r. spędziła wakacje w Dusznikach, ówczesnym Bad Reinerz, Edyta Stein, która jako dwudziestolatka zachwycała się urokami górskiego powietrza i – jak zaznaczyła autobiografii – po raz pierwszy ujrzała prawdziwe góry. Wspominała również o swoich spacerach po lasach pobliskiego Zieleńca (dziś dzielnica miasta).Dzieci z przedszkola w Dusznikach- Zdroju miały dziś okazję do tego, aby wysłuchać nieco historii na temat Edyty Stein oraz jej działalności. Ponadto w każdej grupie powstało wiele wspaniałych portretów Edyty Stein przy użyciu różnych technik. Dzieci malowały farbami, pastelami, węglem, doklejały elementy (kapelusz).Przy wejściu do naszego przedszkola można podziwiać wybrane prace dzieci.