ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia – ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. W tym dniu rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.Z tej okazji niech nasze serca zaświecą się na NIEBIESKO 💙. Kolorem niebieskim wyraźmy swoją solidarność z osobami z autyzmem. W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. 💙Dlaczego kolor niebieski? Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem, staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Zapraszamy do obejrzenia filmiku pt. „Maria i ja”. film, który przedstawia codzienność Marii, dziewczynki dotkniętej autyzmem. Porozmawiajcie o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ten film pomoże zrozumieć, że dla osób z autyzmem ważna jest między innymi przewidywalność i powtarzalność sytuacji. https://youtu.be/pRRIQYxLXAY