DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

We współczesnym świecie nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez telewizji, komputera, Internetu. Ulubioną i często jedyną formą sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież, a nawet osoby dorosłe stały się gry komputerowe. Zjawisko gier komputerowych budzi obecnie spore i sprzeczne emocje. Z jednej strony gry komputerowe są odbierane jako nowoczesna i bardzo atrakcyjna zabawa, z drugiej strony często przerażają ogromnym ładunkiem przemocy, okrucieństwa, budząc uzasadniony niepokój rodziców, wychowawców czy psychologów.
Podczas Ogólnoświatowego Dnia Bezpiecznego Internetu, dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, poprzez krótkich filmików z serii „Sieciaki.pl”, które oglądały z wielkim zainteresowaniem. Tego dnia dużo rozmawialiśmy o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań w sieci.
W trosce o dobro dzieci, apelujemy : RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE, TABLECIE ORAZ W TELEFONIE KOMÓRKOWYM ‼️