Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Dnia 19 kwietnia dzieci z grupy „Smerfów” gościły w przedszkolu Panią Magdalenę Marmur – pielęgniarkę, mamę naszego Wojtka.
Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informację
na temat podstawowych zasad higieny ciała, dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się w czasie choroby i jak jej unikać.
Dzieci mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce, którą przyniosła Pani Magda.
Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się , spożywanie owoców i warzyw i uprawianie sportów.
Był też pokaz z zakresu ratownictwa medycznego i przypomnienie numerów alarmowych 112, 999,998,997.