OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY ,,WYZWANIA TEODORA”

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z grupy Elfików wzięły udział w projekcie „Wyzwania Teodora” i wykonując różnorodne zadania zdobyły siedem sprawności tj. :

 Sprawność zdrowego osiłka – zawody w skokach w workach.,

 Sprawność kuchcikowego mistrza – przygotowanie szaszłyków owocowych,

 Sprawność antynudka – wykonanie jesiennego drzewa z materiałów z recyklingu,

 Sprawność artystycznej duszy – taniec z piórkami,

 Sprawność pomocnej dłoni – zaangażowanie się w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”,

 Sprawność przyjaciela przyrody – posianie warzyw i ziół w przedszkolnym ogrodzie,

 Sprawność kochającego serca – zorganizowanie zajęć na temat uczuć – miłość.

Wzięcie udziału w projekcie dało dzieciom mnóstwo radości, ale przede wszystkim uświadomiło, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego.