Krasnoludki w Gajowie

12 czerwca dzieci z grupy „Krasnali” na zakończenie roku szkolnego wybrały się na wycieczkę do Gajowa. Tam uczestniczyły w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, podczas których zapoznały się z etapami powstawania chleba. Następnie każdy uczestnik warsztatów przystąpił do wyrabiania ciasta na swój własny chlebek. Uformowane pieczywo trafiło na blachę, potem do pieca. Podczas pieczenia chleba gospodyni zadbała, aby nikt się nie nudził. Przygotowała maselnicę napełnioną śmietaną, a następnie wszystkich zaangażowała do wyrobu masła, które potem trafiło na pajdy świeżego chleba – wszystko było pyszne i bardzo smakowało po ciężkiej pracy. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy jeszcze to urocze miejsce. Cała wyprawa była bardzo ciekawa i udana.