„Hokus- Pokus, Czary- Mary Niech się spełnia andrzejkowe czary”
Tymi słowami dzieci z rodzicami oraz nauczycielkami, w piątek 28 LISTOPADA – rozpoczęły zabawę andrzejkową w naszym przedszkolu. „Andrzejki- to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości”.
My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji.
Nauczycielki przygotowały andrzejkową dekorację oraz „komnatę wróżb”. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Nasze pociechy z entuzjazmem uczestniczyły we wszystkich andrzejkowych zabawach i konkursach poprowadzonych przez dwie przyjaciółki:
DOBRĄ WRÓŻKĘ oraz CZAROWNICĘ
Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku oraz loterii fantowej ze wspaniałymi losami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach granych przez Pana Daniela.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przyniesienia słodkich poczęstunków do kawiarenki oraz do zorganizowania losów na loterię fantową. Dziękujemy sponsorom:
Everet Wiktoriya Lemeshko Warszawa, Restauracja – Kawiarnia „Erato”, Pensjonat MATTEO, „Etiuda” Pub & Restaurant, Elżbieta Ochocińska- lekarz dentysta, Gabinet Stomatologiczny- Małgorzata Jaroszewicz, Gabinet Stomatologiczny „ZĄB”- Marcin Taratajcio, Basen „Wodny Świat” Sp. Z o.o., Restauracja – Kawiarnia „Eden”, Grudysz Michał – Piekarnia Precel, Usługi Turystyczne „Mieszko” S.c., Hotel Zieleniec, Szkoła Narciarstwa i Snowboardu „Bartuś”, „Pasja” Usługi Fryzjersko – Kosmetyczne, Fan Auto AUTO – SERWIS POMOC DROGOWA, Fotografik – Katarzyna Rzepka, Restauracja – Pokoje Gościnne „Pod Złotym Kasztanem”, HURT-DETAL-USŁUGI „UNO”, Villa & Spa Restort Szarotka, Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU, Restauracja Włoska Presto – Pizza, „RENOMA” HURTOWNIA, Gryglówka, KP Auto – Części, Foto – Basiuk.